wtorek, 4 czerwca 2013

Poranna filiżanka adrenaliny

Czy toto musi tak rosnąć? Sięgać gdzie jeszcze wczoraj wzrok nie sięgał? Po cholerę aż tak szybko się rozwija i codziennie zaskakuje nowymi umiejętnościami? Nie mógłby chociaż co drugi dzień? W końcu Matka ma już swoje lata. I zwyczajnie nie nadąża.
Dziś rano na przykład Syn zaskoczył ją umiejętnością sięgnięcia do kubka z gorącą kawą postawionego w miejscu, gdzie dotychczas nie dosięgał. Matka wyszła na chwilę do drugiego pokoju. Wiedziała, że Syn majstruje coś przy kuchennej wyspie, ale wydawało się, że nic mu nie grozi, ciągle się tam bawi. Dostał nawet paczkę makaronu w łapki by się czymś zajął i nie miał głupich pomysłów pod nieobecność Matki. 20 sekund wystarczyło by Matka usłyszała płacz, dźwięk spadającego z kanapy dziecka i upadającego na podłogę kubka. W dwóch nanosekundach i trzech krokach przemierzyła całe mieszkanie rozrzucając na boki wszystko co stanęło jej na drodze. Zobaczyła wielką brunatną plamę, wszystko w fusach a w samym środku tej pożogi wystraszonego i zapłakanego Syna w białej piżamce nasiąkającej kawą.
Na szczęście zachowała zimną krew i sytuacja została szybko opanowana. Widocznie zawartość kubka zdążyła już lekko przestygnąć, bo zaczerwienienia na ciałku Pierworodnego łatwo poznikały.
Kiedy cały dramat został zażegnany i Pierworodny się uspokoił z Matki zaczęły schodzić emocje. Nerwy puściły i dla odmiany to Matka się rozpłakała na myśl co mogło się stać. Widzący to Syn zareagował gromkim śmiechem, mało mu smoczek z radości z gęby nie wypadł. Czyli, że dobrze będzie.

Czy oduczyło go to brawury? Godzinę później przyłapała go Matka jak próbował ugryźć Kota w ogon. Chojrak nieznośny.

2 komentarze:

  1. Mężczyźni nie lubią uczyć się na błędach a poziom adrenaliny zawsze muszą mieć wysoki. Jak widać od małego ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. hehe, zabawnie, ale miałam ostatnio podobną sytuację, z tym, że moja filiżanka miała już tylko fusy a dziecię je po prostu jadło :)
    nie wiadomo gdzie oczy podziać przy tych małych ludziach.

    OdpowiedzUsuń